Rawal

Student Counsil 2018-19

Honesty House

Senior Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Dhruv (XI-S) Anish (XI-AS) Siddharth (XI-A) Ayush (IX-D) Ankit Bhadana (XI-C) Umang (IX-S)
2 Rishita (XI-AS) Anamika (IX-S) Aanchal (XI-AS) Vidhi (XI-C) Khushboo (XI-B) Kasak (IX-C)

Middle Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Harpreet (VIII-E) Keshav (VIII-E) Kavya (VIII-E) Karan (VIII-E) Ayushman (VIII-A) Mayank Aggarwal (VIII-E)
2 Siddharth (VIII-B)

Primary Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Ayaan (IV-C) Avantika (IV-D) Devansh (IV-A) Prachi (IV-D) Pulkit (IV-A) Om Pratap (IV-C)
2 Siddhi (IV-D)





Loyality House

Senior Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Aman Singh (XI-S) Rishab (XI-AS) Deepanshu (XI-AS) Himansh (XI-AS) Tushar pawar (XI-B) Aditya (XI-C)
2 Ritu Lakhina (XI-AS) Muskaan (XI-AS) Sachi (XI-A) Swati (XI-S) Dipti Phagna (XI-D) Himanshi (IX-B)

Middle Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Jyoti (VIII-B) Shailja (VIII-E) Sagar (VIII-A) Lovely (VIII-D) Kunal (VIII-A) Sonam (VIII-B)
2 Tushar Verma (VIII-E)





Primary Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Preeti Lipsa (IV-D) Lavish (IV-C) Khusboo (IV-B) Jitesh (IV-B) Dhruv (IV-A) Akshara (IV-D)
2 Rehan (IV-A)





Morality House

Senior Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Anusuya ((XI-AS) Tushar (XI-S) Jagan Nath (XI-AS) Sakshi Sharma (XI-AS) Amisha (XI-D) Janvi (IX-B)
2 Abhay (XI-S) Himanshi (IX-S) Payal Singh (XI-C) Vikas (IX-B) Sahil Bhadana (XI-B) Devansh (IX-A)

Middle Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Shweta (VIII-C) Shivani (VIII-B) Deepika (VIII-E) Bhumi (VIII-E) Sonu (VIII-E) Sonu (VIII-D)
2 Deepanshu (VIII-E)





Primary Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Bhoomi (IV-D) Sonam (IV-B) Rudra Pratap (IV-B) Paramjeet (IV-C) Abhinav Pratap (IV-A) Prachi (IV-A)
2 Tanmay (IV-B)





Wisdom House

Senior Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Ritik (XI-S) Ritika (XI-S) Lalit (XI-C) Sharik (XI-S) Pragya (XI-A) Sheetal (IX-C)
2 Anshika (XI-AS) Aman (IX-C) Rahul Sharma (XI-D) Payal (IX-A) Vishal (XI-A) Abhishek (IX-A)

Middle Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Rishika (VIII-B) Sonam (VIII-C) Saurav (VIII-B) Mukul (VIII-E) Bhumika (VIII-B) Jagriti (VIII-D)
2 Vishu (VIII-B)





Primary Wing
S.No House Captain Assembly Prefect Discipline Prefect Cultural Prefect Sports Prefect Beautification
1 Anuj Singh (IV-A) Radhika (IV-A) Krishna (IV-C) Himanshi (IV-C) Harsh Kumar (IV-A) Nandini (IV-B)
2 Yashika (IV-B)




Head Boy - Master Sonu Sharma (XII-AS)
Head Girl - Ms. Rashmi Rathi (XII-S)